Вівторок, 23.10.2018, 23:40

Вітаю Вас Гість

ТЕХНОЛОГІЇ ТА ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ

Пошук
Категорії розділу
Мої файли [0]
Інформаційні технології [23]
Проектні технології [4]
Технології для хлопців [37]
Технології для дівчат [46]
Креслення [6]
Теорія та методика [19]
Офіційна інформація [15]
Навчальне відео [0]
Події [9]
Електронні технології [21]
Декоративні технології [38]
Особистості [0]
Бібліотека [0]
Навчальні програми [7]
Підручники [1]
Методична література [10]
Ремесла та мистецтва [11]
Техніка, електроніка (книги) [4]
Олімпіади [7]
Матеріали дидактичні [0]
Практичні технології [48]
Об'єкти праці для хлопців [37]
Об'єкти праці для дівчат [11]
Вхід на сайт
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 93
Друзі сайту
 • uCoz Manual
 • Офіційний блог Стромила Івана
 • Академія Саморобкіна
 • ВГ "Основа"
 • Все для студента
 • Сайт Фалька Володимира
 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Головна » Файли » Практичні технології

  Секрети шліфування
  17.03.2016, 19:20

  Шліфування - це складний технологічний процес, що дозволяє обробляти тверді і крихкі поверхні за допомогою абразивних матеріалів. Сьогодні відомо безліч природних і штучних абразивів, але першим з них, яким людство користується з незапам'ятних часів, є камінь.

  Шліфувальний папір працює подібно тисячам дрібних лез рубанків, що знімають з кожним проходом найтоншу стружку. Грубі зерна видаляють сліди машинної обробки, середні - рятують від грубих подряпин, а поступове зменшення зернистості до самих дрібних номерів ховає подряпини від попередніх, котрі зрештою стають настільки дрібними, що непомітні для ока.

  Обзавівшись шліфмашиною, потрібно підібрати для неї шліфувальний папір з великого асортименту. Абразиви зернистістю 80 одиниць застосовуються при грубій, чорновій обробці, а зернистістю 320 одиниць - при остаточному сухому шліфуванні деревини і міжшаровому шліфуванню оздоблювальних покрить. Якщо ви збираєтеся полірувати покриття, доповніть список водостійкої шліф шкурки зернистістю 600 одиниць.

  Заміняйте папір відразу ж, як тільки її абразивні властивості погіршаться.

  Переміщаючи шліфмашину при обробці всіх деталей виробу з однаковою швидкістю, ви зможете досягти рівномірної обробки.

  Найбільшою проблемою в шліфуванні звичайно є краї плоских поверхонь, воно виявляється після того, як деревину покриють мори-який. При звичайному шліфуванні зворотно-поступальними переміщеннями краю обробляють тільки один раз, а на центральні ділянки приходиться по двох проходу шліфувального інструмента. При простій прозорій обробці це не занадто помітно, а при тонуванні в менш відшліфовані місця всотається більше пігменту морилки, чим у гладко відшліфовану середину, що приведе до нерівномірності колірного відтінку в готовій деталі.

  Для успішного подолання цієї проблеми розділіть оброблювану поверхню на три ділянки - дві крайніх і середини. Спочатку ретельно обробіть краю, а потім середню частину, що з'єднає вже відшліфовані ділянки.
  Для торцевого шліфування застосовуйте папір із зерном на пару номерів вище, ніж для подовжніх волокон. Наприклад, якщо шліфування подовжнього волокна закінчені абразивом зернистістю 180 одиниць, то додатково обробіть торці папером із зерном 320 одиниць, щоб відкриті волокна не всотали занадто багато морилки.

  Причиною нерівномірності шліфування нерідко буває бажання продовжити термін служби зношеного абразивного чи листа диска. Довговічність шматка покритої абразивом папера частково залежить від типу і матеріалу абразивних зерен. Різні абразивні матеріали зношуються неоднаково.
  У більшості випадків починайте з абразиву зернистістю 120 чи 150 одиниць, а закінчуйте роботу абразивом 220.
  Шліфуйте менше, якщо виріб не тонується.

  Морилка підкреслює сліди і нерівномірність шліфування, а безбарвна обробка робить їх менш помітними.
  Матові покриття менш вимогливі до якості шліфування, чим глянсові.

  Для безслідного видалення поперечних рисок застосовуйте абразиви 600 номера.

  Деякі деталі важко шліфувати в зібраному виробі. Із самого початку визначите їх і відшліфуйте до установки на місце.
  Не варто пропускати номера абразивів, намагаючись заощадити час при обробці великих виробів. Якщо ви переходите від зернистості 150 одиниць відразу до 220, пропустивши 180, у надії, що дрібний абразив безслідно видалить грубі подряпини, то в остаточному підсумку цього доможетеся, але така робота займе набагато більше часу. Звичайно номера зернистості абразивів варто застосовувати в наступному порядку: 80, 100, 120, 150, 180, 220 чи 240, 320 і 400 одиниць.

  Грубі поверхні з помітними слідами обробки різальними інструментами починайте шліфувати папером із зерном 80 одиниць, особливо в місцях, доступних лише ручному шліфуванню. Гладко відфуговані чи фрезеровані поверхні в сполученні з продуктивністю ексцентрикових шліфмашин дозволяють почати обробку відразу з 120 чи навіть з 150 номера. Якщо передбачається відразу покрити виріб прозорою обробкою, то можна закінчити шліфування абразивом зернистістю 180 одиниць. Поверхня, що буде тонуватися морилкою, бажано відшліфувати папером 220 номера.
  Якщо має бути покрити виріб оздоблювальним складом на водяній основі, необхідно підняти і видалити ворс із відшліфованої поверхні. Змочите тканину водою і протріть нею поверхня, щоб прим'яті і вдавлені в пори деревини волокна розпрямилися і піднялися. Потім злегка відшліфуйте деталь абразивом зернистістю на один номер нижче останнього, котрим оброблялася вся поверхня.

  Для видалення ворсу, піднятого змочуванням деревини, досить пари легких проходів шліфувальним папером. Надмірне шліфування звільнить свіжий шар деревини з новими волокнами, що знову необхідно буде змочувати і видаляти.

  Категорія: Практичні технології | Додав: lerom9
  Переглядів: 248 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  avatar
  Copyright MyCorp © 2018 | uCoz